Tematy licencjatów z ekonomii – porady

Tematy licencjatów z ekonomii nie są przesadnie ambitne. Nic w tym dziwnego, ponieważ prace licencjackie stanowią przeważnie pierwsze zetknięcie studentów z działalnością naukową. Poniżej przedstawimy Tobie przykładowe problematyki poruszane w tego typu pracach. Możliwe, że któraś spośród nich zainteresuje Ciebie. Poza tym przedstawimy rady, jak wybrać najlepszy temat dla siebie.

Wielu adeptów ekonomii zadaje sobie pytanie: jak wybrać najlepszy temat na swój licencjat? Jeśli jesteś jednym z nich, to spójrz przede wszystkim na swoje wymarzone miejsce pracy. Napisz swoją pracę licencjacką o tych rzeczach, którymi chcesz się zajmować na swoim wymarzonym stanowisku. Poniżej przedstawiamy rozmaite tematy prac licencjackich z ekonomii.

Tematy prac licencjackich z ekonomii. Przykłady.

  • Analiza i ocena płynności danego przedsiębiorstwa.
  • Analiza wskaźnikowa sytuacji finansowej danej spółki giełdowej.
  • Metody oceny opłacalności inwestycji na wybranym przykładzie.
  • Ocena kondycji finansowej danej firmy na podstawie bilansu.
  • Przyczyny światowych kryzysów finansowych.
  • Różne aspekty kreatywnej rachunkowości.
  • Ekonomiczne koszty emigracji z Polski.
  • Tłumienie cen metali szlachetnych.
  • Czy kryptowaluty mogą być walutami rezerwowymi?
  • Analiza fundamentalna na przykładzie danej firmy.

Bywają tacy promotorzy, którzy sami proponują swoim seminarzystom przykładowe tematy, o których można u nich pisać. Jeśli przydarzy się Tobie taka sytuacja, to dobrze się zastanów. Możliwe, że któryś spośród zaproponowanych tematów spodoba się Tobie. Poza tym możesz również porozmawiać ze swoim promotorem o tematyce Twojego licencjatu. Po takiej konsultacji z pewnością podejmiesz odpowiednie decyzje.

Zwróć również uwagę, czy do swojego tematu będziesz mieć odpowiednie dane. Pewnym rozwiązaniem jest zawsze pisanie o spółce, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma taka ma obowiązek publikować swoje wyniki finansowe. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do niezbędnych Tobie danych finansowych. Na podstawie takiej firmy możesz napisać licencjat, w którym ocenisz jej sytuację finansową.

Tematy licencjatów z ekonomii – konkluzja.

Tematy licencjatów z ekonomii są często naprawdę ciekawe. Aby Twoja praca licencjacka miała odpowiedni walor edukacyjny oraz praktyczny, warto pisać ją o zagadnieniach, które wiążą się z Twoją przyszłą karierą. Przykładowo, jeśli chcesz pracować jako makler giełdowy, to warto napisać licencjat zatytułowany przykładowo “analiza fundamentalna oraz wskaźnikowa wybranej spółki giełdowej”. Innymi słowy, licencjat z ekonomii powinien być Twoim preludium do wymarzonej kariery,

Na pewno łatwiej będzie Tobie napisać licencjat o rzeczy, która Ciebie naprawdę fascynuje. Jak mawiał Steve Jobs “jest tylko jeden sposób, aby zrobić wielką pracę – pokochać ją”. Podobnie jest w przypadku działalności naukowej.

Dodaj komentarz