Politechnika Gdańska jedną z najstarszych uczelni wyższych na terenie naszego kraju

Politechnika Gdańska uznawana jest za jedną z najstarszych uczelni, która działa na terenie naszego kraju. Jej powstanie przypada na rok już 1904,  dzięki czemu zyskała wcześniej wspomniane miano. Na politechnice funkcjonuje dziewięć wydziałów, które kończy co roku około dwudziestu pięciu tysięcy absolwentów.

Politechnika Gdańska stanowi autonomiczną uczelnię państwową o charakterze technicznym. Jest to szkoła, która zatrudnia niespełna trzy tysiące ludzi w tym niecałe półtora tysiąca nauczycieli akademickich. Uczelnia posiada w swojej ofercie możliwość nauczania zarówno w systemie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Jest to szkoła, która dba o ciągły rozwój oraz ewolucje nie tylko o charakterze naukowym, chociaż to jest na pewno główny punkt ich dążenia. Zajmuje się organizacją różnego rodzaju sympozjów, konferencji, prezentacji czy też seminariów. Uczelnia dodatkowo bierze udział w programie polegającym na prowadzeniu wymiany międzynarodowej uczniów na terenie całej Unii Europejskiej.

Prace dyplomowe, które przygotowywane są przez uczniów tej placówki,  nie tylko biorą udział w różnych konkursach, ale i zdobywają prestiżowe nagrody, a także otrzymują wyróżnienia. Cała kadra omawianego uniwersytetu dba o to od samego początku, aby prace dyplomowe przygotowywane przez studentów były na najwyższym poziomie.

Politechnika Gdańska – jakie są po niej perspektywy?

Politechnika Gdańska posiada bardzo dużą ilość ciekawych kierunków. Warto zwrócić uwagę szczególnie na kierunek Informatyka. Szacuje się, że w całej Polsce będzie brakować 50 000 programistów, natomiast w całej Europie 800 000. Postęp informatyczny może przeobrazić wiele istniejących już zawodów. Przykładowo technologia blockchain może wyeliminować konieczność korzystania z zawodu notariusza. Programy oparte na sztucznej inteligencji, będą mogły skutecznie eliminować konieczność korzystania z prawników.

Popyt na inżynierów jest olbrzymi w Niemczech. Niemcy potrzebują ich w energetyce, branży motoryzacyjnej, energetyce oraz przemyśle tworzyw sztucznej. Specjaliści od niemieckiego rynku pracy szacują ilość potrzebnych inżynierów na 70 tysięcy. Szacuje się, że w Polsce brakuje 10 000 inżynierów. Wśród inżynierów poszukiwani są ci, którzy mają wąską specjalizację oraz doświadczenie. Warto więc już podczas studiów łapać cenne, praktyczne doświadczenie. Im więcej się go posiada, tym większe szanse na sukces w karierze.

Jeśli wybierzemy kierunek taki, jak politologia to nasze perspektywy na rynku pracy będą raczej kiepskie. Ogólnie pracy dla humanistów będzie raczej coraz mniej.

Dodaj komentarz